Ana sayfa » , , » GBPUSD’da Aylık Kapanışa DİKKAT!

GBPUSD’da Aylık Kapanışa DİKKAT!

Yazar By Ali öztürk on 23 Haziran 2014 Pazartesi | 01:22

İngiltere ekonomisinde yaşanılan canlılık ve ülke para birimi olan Sterlin’in diğer para birimlerine karşı gösterdiği pozitif performans, GBPUSD paritesinin yukarı yönlü adımlar atarak kritik seviyeleri test etmesine katkı sağladı. 2003 tarihinden itibaren çok önemli bir seviye olarak gözlemlediğimiz ve 2008 tarihinden itibaren geçilemeyen 1,7050 bariyeri GBPUSD paritesinde uzun vadeli işlemciler için kritik bir önem taşımaktadır. Geçtiğimiz hafta 1,7050 direnci geçilerek önemli bir adım atıldığını gördüğümüz GBPUSD paritesinde aylık kapanış mevcut değişikliğin oluşup oluşmadığı konusunda bize önemli sinyaller verecektir.
1 Ekim 2008 tarihinden itibaren her seferinde 1,7050 seviyesi altında “Aylık Kapanış” gerçekleştiren ve “Uzun Vadeli Ayı Piyasasının” devamı için önemli sinyaller veren GBPUSD paritesi, aynı sinyali bu ay da sürdürecek mi? Bu sorunun cevabını bu ayki aylık kapanış ile görebileceğiz.
  • GBPUSD paritesi eğer 1,7050 seviyesi altında aylık kapanışını sürdürürse uzun vadeli ayı piyasası hala daha etkili olmak isteyebilir ve bu tutum paritenin 89 günlük basit hareketli ortalama olan 1,6755 seviyesine kadar gerilemesine katkı sağlayabilir.
  • 1,7050 seviyesi üzerinde aylık kapanış gerçekleşmesi durumunda ise yeni bir dönem içerisinde yer alabileceğimizi ifade edebiliriz. Çünkü bu tutum 1,8000 gibi seviyeleri telaffuz etmemiz için yeterlidir. Bu bağlamda da 1,7050 seviyesi üzerinde gerçekleştirilecek aylık kapanış ayı piyasasının sonlanmasına ve boğa piyasasının başlamasına neden olabilir.
Bu bağlamda da aylık kapanış büyük önem taşımaktadır.
GBPUSD
 Kudret AYYILDIR
GCM Forex Başanalist

0 yorum:

Yorum Gönder

E-Posta Aboneliği:

Sitemize Abone Olarak Yeni İçeriklerden ve Gelişmelerden Haberdar olabilirsin
Digital Kazançlar

EMail Feed

Widget by Eblogger Tricks

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More
 
Bağlantılar : onlinepara.net | Hitarttirma.com | |
Copyright © 2013. Digital kazanclar - All Rights Reserved İletişim: onlineparanet@gmail.com
Bu site içerisindeki içerikler Tamamen Digital Kazançlara Aittir izin alınmadan kopyalanamaz çoğaltılamaz.

Nadir Durumlarda Kullanıcıların Bigilendirilmesinde faydalı olabilecek haberler baska sitelerden kaynak yapılan sitenin linki verilerek alıntı yapılabilir.Herhangi Telif Hakkı olduğu halde paylaşılan içerikler.Telif sahibi Tarafından Uyarıldığı anda www.onlinepara.net Uyarılan Makaleyi Silmekle Yükümlüdür.
''
Copyright © 2013 Digital Kazancın Yolu