Geleceğin Para Kazandıracak 10 Mesleği

Dünya değişiyor ve bu değişime bağlı olarak yaşam tarzı da değişiyor. Bunun neticesinde meslekler de güncelleniyor ve yeni yeni meslek çeşitleri ön plana çıkıyor. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte geleceğin en iyi 10 mesleği sizin için incelendi.

Bilgisayar Yazılımcılığı

Bir dönem popüler olan bilgisayar mühendisi artık yerini tamamen yazılıma bırakmış noktada. Bilgisayar yazılımcılığı son 10 yıla damga vuracak mesleklerin başında geliyor. Hatta etik bilgisayar korsanlığı dediğimiz firmalar hatta ülkeler ve devletler tarafından da istihdam edilen zeki gençler son dönemin popüler meslek grupları içerisinde ilk sırada yer alıyor.

Gıda Kimyagerliği

Dünya nüfusu artarken gıda türleri azalıyor. Ayrıca doğal gıdaya ulaşmak daha da zorlaşıyor. Bu sebeple gıda kimyagerliği son 10 yılın gözde meslekleri arasında gösteriliyor.

Sigorta Uzmanlığı

Aslında yeni bir meslek olmamasına rağmen giderek önemli hale gelen Sigortacılık faaliyetleri artarak devam edecek. Sigorta uzmanlığı son 10 yılda en çok prim yapacak meslekler arasında sıralanıyor.

Epidemiyolog

Nüfusun artışına bağlı olarak hastalıklar da artıyor ve başkalaşım yaşıyor. Artık grip salgınları milyonlarca kişiyi tehdit ediyor. Bu sebeple epidemiyolog dediğimiz hastalıkların arkasındaki gerekçeleri araştıran bilim insanları son dönemde büyük bir rağbet görecek.

Dental Hijyenist

Ağız ve Diş Sağlığı noktasında sadece diş hekimleri yeterli olmuyor. Ağız sağlığını koruyabilmek için Dental Hijyenist dediğimiz dokümantasyon hizmeti veren görevlilere ihtiyaç bulunuyor. Özellikle ABD’de son 10 yılda büyük artış gösteren Dental hijyenist açığı ülkemizde de yakın zamanda yaşanacaktır.

Yazılım Ara Yüzü Mühendisi

Bilgisayar yazılımlarında, oyunlarda ve çeşitli programlarda ara yüz oldukça önemli. Yazılım ara yüzü mühendisi sadece bilgisayar programcılığında değil mobil programcılıkta da aranan meslek grupları arasında yer alıyor.

Tıbbi Sonografi

Hastalıkların artmasına bağlı olarak ortaya çıkan meslek gruplarından birisi tıbbi sonografi. Tıbbi sonografi görüntüleme cihazlarındaki yeniliklerle birlikte en popüler meslekler arasında yer alıyor.

Bilgi Teknolojisi Yöneticisi

Bilgiye ulaşmak kadar onu yönetmek de çok önemli. Bilgi teknolojisi yöneticisi dediğimiz istihdam sınıfı hem yüksek maaş oranıyla hem de çalışma şartları ile dikkat çekiyor.

Yönetim Danışmanlığı

Daha profesyonel iş yerleri için yönetim danışmanlığı pek çok büyük firma için zorunlu hale gelmiş durumda.

Fizyoterapist

Hareketin azaldığı insanların kapalı mekanın dışına çıkmadığı günlerimizde fizyoterapist ihtiyacı da büyük artış gösteriyor. Hem özel hem de devlet kurumlarında ciddi bir açık var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.