Online Para Kazanma Yolları İçin Sıcak Tüyolar

Online para kazanma yolları özellikle işsizliğin sürekli olarak arttığı günümüzde pek çok ülkede en çok araştırılan ve merak edilen konular içerisinde bulunmaktadır. Genç bir nüfusa sahip olan Türkiye’de de pek çok genç iş kurma hayalleri ile veya iş bulma meşgalesi ile sürekli olarak meşgul durumda. Bu önemli meseleyi giderebilmek için ise alternatif çözümler ön plana çıkıyor. Özellikle internetin hayatın merkezine oturmasıyla ve bilhassa akıllı telefon teknolojisinin gelişmesi ile birlikte artık internetten de para kazanılabiliyor. Bu sebeple pek çok kişi için artık günümüzde online para kazanma uygulamaları oldukça önemli oldu. Bilhassa genç kitle tarafından home-office dediğimiz freelancer olarak çalışmak ve bu şekilde kendi işini kurmak ve para kazanmak yoğun bir şekilde merak edilen konular arasında bulunuyor. Bizde sayfalarımızda sizler için internet üstünden para kazanabileceğiniz farklı yöntemlere ve metotlara yer veriyoruz. Bu sayede bazıları için bir ek gelir bazıları için de düzenli bir şekilde hayatını idame ettirebileceği para kazanma yolları ortaya çıkmış olacak.

İnternetten Para Nasıl Kazanılır Mı?

İnternetten para kazanma yöntemleri bazıları için hala kabul edilmiş durumda değil. Özellikle çağa ayak uyduramamış ve internetin gücünü keşfedememiş olan kitle için bu durum geçerli. Ancak bilhassa genç olan kesim tarafından internet üstünden para kazanabileceği bilinen bir gerçek haline dönüşmüş durumda. İnterneti kullanarak para kazanabileceğiniz gibi interneti yeni işler bulabilmek için de iyi ve etkili bir mecra olarak da tercih edebiliyorsunuz. Dolayısıyla hem kuracak olduğunuz yeni bir iş için destekleyici özelliği internetten alırken hem de bizzat interneti kullanarak kendi gelirinizi ortaya çıkartabilirsiniz. Fakat bütün yöntemlerde olduğu gibi internetten para kazanmak istediğinizde de bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle son dönemde giderek artış gösteren ve size bir hafta içerisinde veya bir ay içerisinde şu kadar para kazandıracağız diye reklamlar veren dolandırıcı sitelerden uzak durmanız gerekiyor. Bizim verecek olduğunuz metotlar azimle, sabırla ve kararlılıkla devam ettiğiniz takdirde kesinlikle para kazanabileceğiniz iş bulma yöntemleridir.

En çok tercih edilen ve internet üstünde rağbet gören para kazanma yöntemlerine aşağıda yer veriyoruz.

Facebook İle Para Kazanma

Facebook ile para kazanma pek çok kişi için hala şaşırtıcı oluyor. Çünkü Facebook daha çok sosyal hayatın etkileşimli bir şekilde internet üstünde paylaşılmış olan versiyonudur diye tanımlanıyor. Ancak Facebook kurulduğu tarihten itibaren sürekli evrilmiş ve dönüşmüş bunun neticesinde ortaya çok ciddi anlamda para kazanabileceğiniz bir sosyal ağ çıkmıştır. Facebook’taki etkileşim, arkadaş kitlesinin genişliği sizin sadece sosyal hayatınızı lanse etmeniz ve başkalarının sosyal hayatını takip etmeniz için tercih edilmiyor. Günümüzde devasa büyüklükteki şirketler, devlet kurumları bile Facebook hesaplarına sahip. Dolayısıyla internette yapacak olduğunuz herhangi bir işle ilgili Facebook hesabı açabilir ve buradan müşteri kitlenizi artırabilirsiniz. Ayrıca kendi kişisel Facebook hesabınızı daha geniş kitlelere ulaştırdığınız takdirde reklam geliri elde etmeniz de mümkün olacaktır. Buna bir de özellikle son 5 yıldır butik hesaplarla birlikte Facebook satışı yapan pek çok önemli firma da eklenmiş durumda. Dolayısıyla yapmış olduğunuz ürünleri, vermiş olduğunuz hizmetleri Facebook gibi etkili bir sosyal ağ platformuna taşırsanız hem müşteri kitlenizi genişletebilir hem de yeni bir iş sahası oluşturabilirsiniz.

Instagram İle Para Kazanma

Instagram ile para kazanma Facebook’tan hemen sonra gelen ve sosyal ağlar içerisinde özellikle son 2 yılda trend hale gelmiş olan yöntemler içerisinde bulunuyor. Bilindiği üzere Instagram, Facebook uygulamasına göre sadece görsellerin yani fotoğrafların ve videoların paylaşıldığı bir mecradır. Bu sebeple daha sınırlı seviyede olduğu tahmin ediliyor olsa da Instagram özellikle butik hesaplar için son dönemde Facebook’tan daha fazla ilgi görüyor. Evde iş yapan, el sanatları ile birlikte ürünler ortaya koyan pek çok ev hanımı Instagram üzerinden satış yapıyor. Hatta ev yemekleri, içli köfte, ev baklavası gibi kargo ile gönderilebilecek olan otantik lezzetler için bile Instagram hesapları karşımıza çıkıyor. Ayrıca son dönemde giderek artış gösteren restoranların Instagram sayfasında yer alması da yemek sektörünü Instagram uygulamasına yönlendirmeyi başardı. Ayrıca bunların hiçbirisiyle uğraşmadan sadece Instagram’da geniş bir kitle tarafından takip edilerek reklam gelirleri de elde edebiliyorsunuz. Ürün tanıtımlarıyla veya ürünlere marka yüz olarak da Instagram üstünde gelir elde etmeniz mümkün.

Youtube İle Para Kazanma

Youtube ile para kazanma sıralayacak olduğumuz yöntemler içerisinde hem en zoru hem de en çok para kazandıran uygulama olarak 1. Sırada bulunuyor. Günümüzde youtube yavaş yavaş televizyonun ve yaygın medyanın yerini almaya başladı. Dikkat edecek olursanız artık gazeteciler, yazarlar, yılların medyacıları bile youtube kanalı açarak burada yayın yapıyorlar ve yavaş yavaş televizyon kültürü özellikle genç nesil için yerini Youtube’a bırakmış durumda. Bunu iyi değerlendiren ve youtuber diye tanımlanan pek çok genç girişimci de youtube üstünden çok ciddi anlamda paralar kazanıyorlar. Yaptıkları çalışmalarla, küçük belgesellerle, korku hikayeleri anlatmakla, makyaj videoları çekerek, yemek videoları çekerek aklınıza gelen her türlü sahada youtube’da video kanalları ile para kazanılıyor. Youtube kanalını kurarak iyi bir medyada desteği de alarak youtube üstünden para kazanabilirsiniz. Ancak diğer bütün uygulamalara göre teknik anlamda daha çok bilgiye ihtiyacınız bulunduğunu da belirtelim.

Evde İş Yaparak Para Kazanmak

Evde iş yaparak para kazanmak da mümkün ve bütün dünyada neredeyse 100 yıldır bu uygulama devam ediyor. Ancak interneti kullandığınız takdirde evde yapmış olduğunuz işleri çok daha geniş kitlelere ulaştırabilir ve daha fazla para kazanabilirsiniz. Yukarıda kısaca değindiğimiz üzere evde yapacak olduğunuz el sanatları, dikecek olduğunuz kıyafetler artık Instagram Facebook gibi sosyal ağlar üzerinden kolaylıkla pazarlanabiliyor. Üstelik bir de buna web sitesi gibi bir uygulama eklerseniz evde yapmış olduğunuz işi çok daha geniş kitlelere pazarlayabilirsiniz. Ayrıca evde yapılabilen meşgaleler arasındaki sanatsal aktiviteler, yoga gibi bedensel aktiviteler bile artık internet üstünden pazarlanabiliyor. Bu noktada yukarıda bahsetmiş olduğumuz sosyal ağların tamamını etkin olarak kullanmanız gerektiğini de belirtelim.

Web Sitesi Kurarak Para Kazanma

Web sitesi kurmak da internet üstünden para kazanabileceğiniz mecralar içerisinde bulunuyor. Fakat web sitesi kurmak tıpkı youtube kanalı açmak gibi oldukça fazla detaylı bilgiyi gerektiriyor. Hatta web sitesi kurmak sayacak olduğumuz yöntemlerin içerisinde şu an itibariyle en fazla teknik bilgiye ihtiyaç duyduğunuz alanlar içerisinde bulunmaktadır. Eğer kendiniz web sitesi kuramıyorsanız bu noktada hem yaşadığınız kent hem de internet üstüne yardım alabileceğiniz pek çok farklı wapmaster uzmanı ile karşılaşabilirsiniz. Bu noktada Uzmankirala gibi freelancer siteleri de kullanabilir, buradan destek alabilirsiniz. Kuracak olduğunuz web sitesinden farklı şekillerde para kazanabiliyorsunuz. Web sitesi ile satış yapmak bunlardan birisidir. Ayrıca web sitesi kurmak ve buradan Google adsense ile birlikte reklam geliri elde etmek de mümkün. Zaten sayfalarımızdaki blog yazılarında web sitesinin nasıl kurulacağını ve web sitesi üstünde nasıl para kazanabileceğinizi ayrıntılı olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Makale ve Blog Yazarlığı

Makale ve blog yazarlığı da para kazanabileceğiniz mecralar içerisinde bulunuyor. Makale yazarak para kazanma özellikle üniversite mezunu olup veya hala üniversitede eğitime devam edip de ek gelir elde etmek isteyen pek çok kişi için en kolay yöntemlerden birisi oldu. Günlük 2, 3 saat arasında zaman ayırdığınız takdirde ay içerisinde 1000-1500 TL civarında bir ek gelire sahip olabilirsiniz. Ancak bunu bir meslek edinir ve sürekli olarak makale yazarsanız aylık 3000 ile 5000 TL arasında değişen bir gelirin sahibi olmanız kaçınılmaz olacaktır. Aynı şekilde blog yazarak para kazanmak da mümkün. Blog yazım işinde hem kişisel blogları tercih edebilir hem de kurumsal bloglar yazabilirsiniz. Oluşturulmuş olan web sitelerinin neredeyse tamamında artık blog dediğimiz bir alt başlıkla karşılaşıyoruz. Burada sitenin vermiş olduğu hizmet veya satmış olduğu ürünlerle ilgili kurumsal blog yazıları karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla makale yazarlığı ve blog yazarlığı web siteleri için adeta can suyu hükmüne geçti. Çünkü Google’da web sitelerinin üst sıralara tırmanabilmesi için kaliteli içeriğe ihtiyaç var. Kaliteli içeriğin üretilebilmesi için de zaten ülkemizde Makalenet, Yazkazan gibi farklı makale siteleri de giderek artış gösteriyor. Dolayısıyla buralarda verecek olduğunuz makale siparişleri ile birlikte web sitenizi güçlendiriyorsunuz. İşte bu makalelerin yazımı için siz de devreye girebilir ek gelir elde edebilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanma

Anket doldurarak para kazanma da tercih edebileceğiniz yöntemlerin içerisinde bulunuyor. Özellikle son 5 yıla kadar anket doldurma internet üstünden para kazanmak isteyenlerin ilk tercih ettiği yöntemdi. Fakat yukarıda bahsettiğimiz sosyal ağlar, web siteleri, makale yazarlığı gibi uygulamalar anket doldurmayı şu an itibariyle biraz daha geri plana itilmiş durumda. Ancak anket doldurma bilhassa ev hanımları için hala tercih edilebilecek en pratik yöntemler arasında bulunuyor. Bir mikrofon, kulaklık ve bilgisayara sahipseniz siz de anket doldurarak günlük olarak düzenli bir gelirin sahibi olabilirsiniz. Anket şirketleri içerisinde güvenilir olan firmalar bulunuyor. Bu firmalarla ilgili çalışmalara zaten sayfalarımızda yer vereceğiz. Bunun neticesinde açacak olduğunuz bir hesapla birlikte düzenli bir şekilde anket doldurup belli bir seviyede gelire sahip olabilirsiniz.

Aktüel Ürünler İndirimler Ve Kampanyalar

Aktüel ürünler indirimler ve kampanyalar da internet üstünde para kazanabileceğiniz diğer önemli alt başlıklardan birisidir. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz diğer uygulamalarda düzenli bir şekilde gelire sahip olurken aktüel ürünleri ve indirimleri takip ettiğinizde aile bütçenize çok ciddi anlamda katkıda bulunabilirsiniz. Bazı dönemlerde bir ürünü yarı fiyatına bile almanız mümkün oluyor. Özellikle BİM, A101, Şok, Hakmar gibi zincir olan marketler ve mağazalar düzenli bir şekilde indirimler yapıyorlar. Aktüel ürünler denilen bu indirimler her hafta gündeme geliyor. Bayramlarda, sevgililer gününde, karne dağıtım zamanında, yeni yılda, yaz tatilinin başlangıcında ekstra indirimler de market reyonlarında yerini alıyor. Dolayısıyla kendi bütçenize katkıda bulunmak istiyorsanız zaman zaman bu sayfalarda paylaşılmış olan kampanyaları ve indirimleri kesinlikle kaçırmamaya çalışın.

SEO Uzmanlığı Ve Sosyal Medya Uzmanlığı

SEO uzmanlığı web sitelerinin artışına bağlı olarak ortaya çıkmış olan yeni meslek dallarından biridir. Oldukça teknik bilgiyi gerektiren ve kesinlikle eğitimli Bir şekilde yapılması gereken SEO dediğimiz faaliyetler web sitelerinin veya sosyal ağların Google gibi Yandex gibi arama motorlarında daha üst sıralara çıkmasını sağlayan uygulamalar bütünüdür. Dolayısıyla bir web sitesinin birinci sayfaya çıkması hatta ilk sıraya çıkması için çok ciddi paralar harcamanız gerekiyor. Reklam vermek bunlardan birisidir. Ancak web sitesinin güçlendirilmesi, altyapısının kusursuz olması, reklam verecek olduğunuz mecraların iyi tespit edilmesi, web sitesinin içeriklerinin optimize edilmesi kesinlikle göz ardı edilmemesi gereken önemli uygulamalardır. Bunların tamamını takip etmekte olan SEO uzmanları genellikle home ofis olarak çalışıyorlar. Kendinizi bu alanda yetiştirirseniz evinizin konforunda çok ciddi anlamda paralar kazanabilirsiniz. Aynı şekilde sosyal medya uzmanlığı da yukarıda bahsettiğimiz Facebook, Instagram, Twitter, Youtube, Pinterest gibi sosyal ağları optimize eden ve bu sosyal ağların sahiplerini daha bilinir hale getiren uygulamaları gerçekleştiren kişilerdir. Sosyal medya uzmanlığı ve SEO uzmanı birbiriyle oldukça ilintili alanlardır. Hatta çoğu zaman birbirinin sahasına da geçiş yapabilmektedirler. Çünkü bir web sitesinin sosyal ağları olabileceği gibi sosyal ağlardan yola çıkan hesapların da zaman içerisinde web siteleri oluşmaktadır. Dolayısıyla web sitesi yaparak veya sosyal ağlar üzerinden para kazanmak istiyorsanız mutlaka iki sahaya da hakim olmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.