Anket Doldurarak Para Kazanılır Mı?

Anket doldurarak para kazanma son yıllarda biraz daha geriye düşmüş gibi görünse de aslında düzenli gelir elde edebilmek için iyi bir yöntemdir. Özellikle ev hanımları gibi sürekli olarak evde bulunan, ekstra bir işle uğraşmayan kesim için anket doldurmak en kolay ve en pratik para kazanma yolları içerisinde bulunuyor. Online para kazanma yolları arasında anket doldurma en bilinen ve en kolay yapılabilen uygulamaları da bünyesinde barındırıyor. Günümüzde Forex, makale yazarlığı gibi farklı yöntemler anket doldurmayı biraz daha geçmiş olsa da çok fazla donanıma ihtiyaç duyulmadığından dolayı hala anket doldurarak para kazanma en çok tercih edilmiş olan yöntemler arasındaki yerini korumayı başarmaktadır.

Anket Doldurma Nasıl Yapılır?

Anket doldurma işlemleri online olarak gerçekleşiyor. Geçmişte pek çok kişi elinde kağıt ve dosyalarla beraber özellikle büyük kentlerde sokakları arşınlıyordu ve adeta sokak röportajı dediğimiz anketleri gerçekleştiriyordu. Bu anketlerin sahibi de çoğu zaman araştırma firmaları olmaktadır. Araştırma firmaları veya kamu anketi yapan firmalar günümüzde interneti tercih ediyor. İnternet üstünden anket doldurmanın amacı bir ürün, hizmet, firma, marka veya kişi ile ilgili müşterilerin veya kitlelerin fikirlerinin ve temayüllerinin ölçülebilmesidir. Bunun için hazırlanmış olan anketler internet üstünden anket dolduran kişiye gönderilmekte, bu kişi anketi doldurup geri dönüş sağlamaktadır ve bunun neticesinde de belirli bir meblağ anket dolduran anketöre ödenmektedir.

İyi bir anket şirketi düzenli bir gelir

Anket Şirketleri Nasıl Bulunur?

Anket şirketleri günümüzde daha çok online yöntemleri tercih ediyor. Bunlar içerisinde de internet üstünden hizmet alınabilecek freelance çalışanlarla irtibat kurulmaktadır. Siz de anket doldurmak istiyorsanız internette yapacağınız küçük bir araştırma ile birlikte yüzlerce farklı araştırma firması ile karşılaşabilirsiniz. Ancak anket şirketleri noktasında hassasiyet gösterin. Çünkü bazı şirketler maalesef ödemeleri yapmıyor ve adeta dolandırıcılık yapıyorlar. Ancak düzenli bir şekilde çok uzun zamandır kurumsal bir kimlikle hizmet veren anket firmaları bulunuyor. Bu firmalarla irtibata geçtiğiniz takdirde zaten size düzenli bir şekilde gelir sunuluyor. Ayrıca bu konuda bir tüyo verelim. Eğer anket şirketi bir anket için size 50 dolar 100 dolar ödeyeceğini söylüyorsa en baştan orayı terk edin. Çünkü anket doldurarak bu şekilde bir kazanç elde etmeniz mümkün değil. Özellikle işe ihtiyacı olup internetten para kazanmak isteyen kişiler bu gibi firmaların tuzağına düşebiliyorlar.

Anket Doldurarak Para Kazanma Yöntemi

Anket doldurarak para kazanma yöntemi için yukarıda bahsettiğimiz gibi iyi bir anket şirketi ile veya birkaç şirketle beraber çalışabilirsiniz. Genellikle şirketler öncelikli olarak sizi denemeye almaktadırlar. Bir iki deneme yaptıktan sonra sizin doğru ve güvenilir bir şekilde yanıt verdiğiniz tespit edilirse çalışmaya başlayabiliyorsunuz. Anket doldurarak para kazanmak için aşağıdaki noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

  • Eğer siz de anket doldurup para kazanmayı düşünüyorsanız öncelikli olarak internet üstünde kullanabileceğiniz bir e-posta adresine ve sosyal ağa sahip olmalısınız. Çünkü genellikle bu kanallar üstünden anket şirketleri ile irtibata geçiyorsunuz
  • Anket firmaları ile irtibata geçtiğinizde sabırlı olmanız gerektiğini unutmayın. Çünkü bu işe yeni başladığınızda size çok fazla anket gönderilmeyecektir. Öncelikli olarak bir deneme süresini aşmanız gerekiyor. Vermiş olduğunuz bilgilerin, doldurmuş olduğunuz anketlerdeki ucu açık sorulara verdiğiniz yanıtların incelenmesi gerekmektedir. Bunun neticesinde sizin kaliteli bir şekilde ve doğru olarak anketleri doldurduğunuz tespit edilirse zaman içerisinde günlük olarak daha fazla anket alacaksınız.
  • Anket doldururken her zaman dürüst olmaya çalışın. Yapılabilecek en büyük hata soruları okumadan direkt olarak şıkları tercih etmek, tik atmak veya ucu açık sorularda sadece bir iki kelime ile yanıt vermektir. Burada istenen firmanın, ürünün, markanın veya hizmetin halk üstündeki etkisinin tespit edilebilmesi içindir. O firma veya marka bir anket veya araştırma şirketi ile anlaşıyor, bu şirkete para ödüyor. O şirket de size para ödüyor. Bunun neticesinde ortaya ciddi ve kaliteli bir işin çıkması gerekiyor
  • Anket doldururken tercihinizi geniş tutmaya çalışın. Sınırlı sayıda anket kabul ederseniz iş akışınız yavaşlayacaktır. Ancak hiçbir şekilde fikir sahibi olmadığınız konular hakkında da anket doldurmamaya çalışın.
  • Online anket doldurma işlerinde ödemeler haftalık veya aylık olarak yapılabiliyor. Bizim tavsiyemiz öncelikli olarak haftalık ödeme yapan şirketler ile çalışmanızdır. Böylece şirketin düzenli bir şekilde ödeme yapıp yapmadığını tespit edebilirsiniz. Ayrıca tek bir şirkete bağlı kalmayın birden fazla şirketten anket alabileceğinizi de unutmayın.

Anket Doldurma Düzenli Bir İş Midir?

Anket doldurma işi sizin kabiliyetinize ve azminizi bağlı olarak gelişecek olan bir iş sahasıdır. Şunu en baştan söyleyebilirsiniz genellikle anket doldurma özellikle üniversite öğrencileri veya ev hanımları tarafından yapılan ve ek gelir olarak değerlendirilen bir meslek kategorisindedir. Ancak bu işi düzenli bir gelir kapısına dönüştüren pek çok kişiyle de karşılaşıyoruz. Burada sizin sebatınız ve devamlılığınız önemlidir. Ayrıca yukarıda bahsettiğimiz gibi güvenilir olan anket doldurma firmaları ile irtibat kurarsanız zaten düzenli bir gelire kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz. Eğer tüm gün evde vakit geçiriyorsanız, internet kullanmayı seviyorsanız, sosyal ve girişimci bir yapınız varsa bu iş sizin için düzenli bir meslek haline dönüşecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.