Blog Yaz Para Kazan İçin Neler Yapılmalı?

Sık sık blog yaz arak para kazanmanın nasıl yapılacağı sorulur; bu nedenle bu makalede, blogging ile geçimini sağlayan çoğu blogcuyu gördüğüm bazı temel adımlar atılmasını istiyorum.

Blog Yazarak Kazanmak İçin Temel Adımlar:

Blogunuzu ayarlayın

Yararlı içerik oluşturmaya başla

Blogunuzdan çıkın ve okuyucu bulmaya başlayın

Gelecek okuyucularla etkileşim kurmak

Bir veya daha fazla çeşitli gelir akışıyla sahip olduğunuz okuyuculardan para kazanmaya başlayın

Kolay geliyor değil mi! Bazı seviyelerde süreç basittir – ama her adım için çok şey olduğunu bilmeniz gerekir ve aşağıda size biraz daha fazla okuma içeren bazı öneriler vereceğim.

  1. Blog Başlat

Para kazanmak için blog yazabilmek için blogunuza ihtiyacınız olacak. Bu oldukça açık olmasına rağmen, çok az teknik geçmişi olan veya hiç olmayan bloglama fikrine gelen birçok PreBlogger için aynı zamanda bir engeldir. Online para için farklı metotlar bulunmaktadır.

 

Eğer sizseniz – endişelenmeyin! Bu benim de hikayemdi ve blogcuların çoğu bloglarına başlama sürecinde biraz şaşkınlık hissetmeye başladılar.

 

Biraz yardıma ihtiyacınız varsa, makaleme göz atmanızı şiddetle tavsiye ederim. Kalkmak ve koşmak için atmanız gereken adımları attığım bir Blog Nasıl Başlatılır. Gerçekten düşündüğün kadar zor değil!

  1. Faydalı İçerik Oluşturmaya Başlayın

Blog yaz, içeriği olmayan bir blog değildir, bu nedenle blogunuzu ayarladıktan sonra dikkatinizi yararlı içerik oluşturmaya odaklamanız gerekir. Oluşturmayı seçtiğin şey, yazmayı seçtiğin konuya biraz bağlı olacaktır (bu notta, başarılı blogcuların çoğunun blog yazdıkları için bir niş veya demografik olup olmadıklarına odaklanmaları gerekir).

 

  1. Blogunuzdan çıkın ve okuyucu bulmaya başlayın

Yapabileceğiniz en kullanışlı içeriği oluşturduğunuzda, odak noktanızla çok daha iç içe olmak kolaylaşır ve zamanınızın çoğunu blogunuzu oluşturmaya bakarak geçirebilirsiniz. Birçok blog yazarının blogunda ‘inşa et ve zihniyete gelecekler’ var, ancak bu bir tuzak.

 

Blogunuzdan para kazanmak istiyorsanız, sadece harika bir blog oluşturmaya odaklanmanız gerekmez, aynı zamanda blogunuzdan çıkmanız ve tanıtımını başlatmanız gerekir.

 

Önceki blog yaz ılarında yazdığım ve podcast’lerde konuştuğum (aşağıda biraz daha okuma ve dinleme yapacağım) blogunuzun hedef kitlesini büyütmeyi denemenin birçok yolu var, ancak sizi hatırlatan tüm bu stratejilere girmeniz önemlidir. sadece ‘trafik’ değil, ‘okuyucu’ arayışı da olmalı.

 

Blogunuzu okumak istediğiniz okuyucunun türünü dikkatlice düşünerek başlayın. Kimi çekmeye çalıştığınıza yardımcı olmak için bu okuyucunun bir avatarını (bazen okuyucu persona veya profil olarak da adlandırılır) oluşturmak isteyebilirsiniz.

 

Kimlerinizi blogunuzu okumayı umduğunuzu öğrendikten sonra, bu tür bir kullanıcının çevrimiçi olarak nerede toplanabileceğini kendinize sorun. Nerede toplandıklarını listelemeye başlayın:

 

Bazı blogları okuyorlar mı? İlk 3’ü listele

Bazı forumlara katılıyorlar mı? İlk 3’ü listele

Podcast dinliyorlar mı? İlk 3’ü listele

Belli sosyal ağlara mı giriyorlar? İlk 3’ü listele

Bu sosyal ağların her birinde hangi hesapları takip ediyorlar? İlk 3’ü listele

Okuyucunun topladığı bu yerlerin her biri, iyi yorumlar bırakarak, konuk gönderileri oluşturmayı teklif ederek ya da sadece yardım ederek ve soruları yanıtlayarak bir varlık geliştirme fırsatına sahip.

Bu bloglar listesi, odak, podcast’ler, elinizdeki sosyal medya hesaplarıyla takılmaya ve değer yaratmaya başlamak için iyi noktalara sahip olacaksınız.

  1. Gelen okuyucularla etkileşim kurmak

Mükemmel içerik oluşturmaya ve blogunuz için okuyucu bulmaya sürekli odaklanarak, blogunuzu ziyaret eden ve içeriğinizle ilgilenen kişilerin dikkatini çekmeye başlayacaksınız.

 

Bu noktada odak noktanızı bu okuyucularla ve inşaat topluluğu ile etkileşimde bulunmaya değiştirmeniz gerekir.

 

Yorumlara yanıt verin, bu okuyuculara kişisel olarak ulaşın ve bir ‘yapışkan blog’ oluşturarak tekrar tekrar gelmelerini sağlamak için elinizden geleni yapın.

 

Zaten sahip olduğunuz okuyuculara bakın ve blogunuzun sözünü sizin için yaydıklarını göreceksiniz ve blogunuzun daha yaygın bir şekilde okunmasına yardımcı olun.

 

Hedefte bir okuyucuya sahip olmak para kazanmak için çok daha kolaydır.

  1. Bir veya daha fazla sayıda gelir akışından elde ettiğiniz okuyuculardan para kazanmaya başlayın.

Tamam – bir blog yaz başlatma, içerik oluşturma, okuyucu bulma ve bu okuyucularla bağlantı kurma ilk dört adımı, blogunuz için uzun vadeli gelir elde edebilmeniz için yer almanız gereken önemli temellerdir.

 

Üstünü örttüğümüz şeyin çok fazla iş yapmaktan kaçınmak zorunda değilsiniz, ancak bunu iyi yaparsanız, kendinizi iyi ayarlamış ve blogunuzdan para kazanma şansı vermek için kendinize her şeyi vermiş olursunuz.

 

Bu vakıflar bulunduğunda, blogunuzdan para kazanmaya çalışmak için artık hazırsınız ancak blogunuzu kurduğunuz, içerik sahibi olduğunuzu ve okurların paranın sadece otomatik olarak otomatik olarak çıkmayacağını bildiğinizden emin olmalısınız. akış.

 

Blogunuzdan para kazanmak için sürekli çalışma ve deneme gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.