Borcunuzu Nasıl Daha Hızlı Ödeyin, Tasarruf Edin | İpotek ve Kredilerin Düşmesi

Borcunuzu hızlı bir şekilde ödemek ve binlerce dolar tasarruf etmek için en etkili yöntemler aşağıdadır. Bu teknikler, ipoteklerde kullanıldığında size en çok para kazandırır (çünkü ipotekler büyük rakamları ve uzun süreleri içerir), bununla birlikte, araba kredileri veya hatta kredi kartları gibi diğer borçları da hızla ödemek için de kullanılabilirler.

Bu ipoteğinizi daha hızlı ödemenin en kolay yoludur. Aylık ödemeler yerine iki haftada bir ipotek ödemeleri yapılması, genellikle ipotek ödemenizin süresini birkaç yıl azaltacaktır.

İşte bu numara çalışıyor. Diyelim ki Ahmet ve Aysel aylık 1000 $ ödemesi olan bir ipotek edindiler. Ayda 1.000 dolar ödemek yerine, Ahmet ve Aysel bankalarından ipotek ödemelerini yarı yarıya kesmelerini ve ödemeleri ayda 1.000 dolar yerine iki haftada bir 500 dolar yapmasını isteyebilirler. Bu, banka için hala iyi olacak çünkü hala her ay 1.000 dolar alıyorlar ve Ahmet ve Aysel söz konusu olduğunda, iki haftada bir 500 dolar ödemek, neredeyse ayda 1000 dolar ödemekle aynı. Bununla birlikte, bu Ahmet ve Aysel’den farklı hissetmese de, ipoteklerinden 3,5 yıl sonra azalır ve ipoteklerinin ömrü boyunca (faiz oranlarının aynı kaldığı varsayılarak) 21.000 doların üzerinde tasarruf sağlar. Ek olarak N11.com Ramazan kampanyası ile de büyük bir tasarruf yapabilirsiniz.

Ahmet ve Aysel’in bu kadar para biriktirecekleri. Aylık ödeme yaparlarsa, bankaları hesaplarını yılda on iki kez 1000 $ borçlandırırlar (12 ay x 1000 $ aylık ödemeler = yıllık ipotek ödemelerinde 12.000 $). Artık aylık ödemelerini yarı yarıya kestiklerinde ve bankalarının her iki haftada bir hesaplarından 500 $ çekmelerini sağladıklarında, her yıl bir aylık ek ödemeye ne kadar tutar koydular (26 haftada iki haftada bir ödemeler x iki haftada 500 $ = 13.000 $ yıllık ipotek ödemelerinde). Çoğu insan, her yıl bir ek ipotek ödemesi yapmanın onları çok fazla tasarruf edebileceğini asla tahmin edemezdi. İnsanlar ne kadar para biriktirebildiklerini ve kaç yıl ipoteğini kaldırabildiklerini öğrendiklerinde, çoğu bu akıllıca küçük fikri kullanarak sona erer. Gerçekten agresif olmak istiyorsanız, haftalık olarak ödeme yapabilirsiniz, ancak size iki haftada bir aylık ödemeler üzerinden yaptığınız büyük tasarrufları vermez.

İpoteğinizi Daha Hızlı Ödemek için Hepsini Bir Araya Koymak

İpotek ödemelerinizde gerçekten agresifleşmek istiyorsanız, bunları daha yüksek bir rakama getirin ve daha sonra bu sayıyı yarıya indirin ve iki haftada bir ödeyin. Ancak bütçenizin bu daha büyük ödemeleri karşılayabileceğinden emin olun. Bu yola girerseniz, çiğneyebildiğinizden daha fazlasını üstlenirseniz geri çekilecek bir güvenlik ağı oluşturma konusunda bankanızla konuşmak isteyebilirsiniz. Bunu bazen ipoteğinizi resmi olarak mümkün olan en düşük ödemelerle ayarlayarak yapabilirsiniz ve sonra ödemelerinizi hızlandırmak için gönüllü bir ödeme seçeneği sözleşmesi imzalayabilirsiniz. Gelecekte, bütçeniz zorlanırsa, her zaman parasını ödeyebileceğinize geri dönebilirsiniz.

Kredi Kartlarınız, Kredi veya Mortgage İçin Ekstra Ödeme Yapın

Fazladan paranız varsa, kredi kartınızı, kredinizi veya ipoteğinizi ödemek için kullanmayı düşünün. Gelecekte size büyük kar payları ödeyecek. İşyerinde bonus kazandığınızda, vergi iadesi aldığınızda ya da beklenmedik bir para aldığınızda ekstra para kazanabilirsiniz (daha fazla para ödeyeceğiniz yerleri bulmak için buraya tıklayın). Kredi kartı, kredi veya ipotekle ödediğiniz tüm paralar, asıl bakiyenizi ödemek için doğrudan geçerlidir. Ödemeleriniz güncel olduğu sürece, ekstra ödemenizin hiçbir kısmı hiçbir zaman ilgilenmeyecektir. Bunun nedeni, düzenli aylık ödemenizin faiz ödemesidir. Ödediğiniz her şey doğrudan kredi kartınızı, kredinizi veya ipotek bakiyenizi düşürmeye gider. Bu, kredinizin daha hızlı ödenmesini sağlar ve bankaya daha fazla faiz ödemenizi sağlar.

Finansal geleceğinizde yapabileceğiniz en büyük yatırımlardan biri borcunuzu ödemek. Bir planınız olduğunda ve borç azaltma stratejiniz işe yaradığında, yatırımlarınızı artırmanıza ve birikimlerinizi artırmanıza yardımcı olacak bir finansal danışman aramaya başlamanın zamanı gelmiş olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.