Finansmanınız İçin Yapabileceğiniz En Akıllı 7 Şey – Paranız İçin Parlak Fikirler

Paranız ve finansal geleceğiniz için yapabileceğiniz en iyi şeylerin neler olduğunu hiç merak ettiniz mi? İşte herkesin finansmanı için yapabileceği en zeki şeylerin listesi.

 1. Bir Harcama Planı Ve Bütçe Yaratın

Kazandığınızdan daha fazla harcama yapıyorsanız, asla ilerlemeyeceksiniz – aslında, mali durumunuzun başının belaya girdiğinin kesin bir işareti. Gelirinizin harcamalarınızdan daha büyük olduğundan emin olmanın en iyi yolu, harcamalarınızı bir veya iki ay boyunca takip etmek ve ardından bir bütçe oluşturmaktır. Çok basit bir bütçe olabilir, ancak bir bütçeye sahip olmalısınız.

Bütçe Nasıl Ayarlanır için tıklayın

 1. Borcu Öde Ve Borçtan Kaçın

Finansmanınız için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri tüm borcunuzu ödemek. Başlamak için, en pahalı borcunuza – sizi en çok ilgilendiren kredi kartlarına ve kredilere odaklanın. Tüm bu borçları ödedikten sonra, mortgage kredinizi ödemeye odaklanın. İpoteğiniz için aylık ödemenizi ikiye bölmeyi ve iki haftada bir ödemeyi düşünün. O zaman alabileceğin kadar öde. Bu, ipoteğinizin yıllarını tıraş eder ve onbinlerce dolar faiz tasarrufu sağlar.

Hızlı borç nasıl ödenir için tıklayın

 1. Geleceğe Hazırlanın – Tasarruf Hedeflerini Belirleyin

Geleceğiniz için para tasarrufu çok önemlidir. Tasarruf hedefleri belirlemezseniz ve onlara karşı sürekli çalışırsanız, zamanınız zorlaştığında krediye güvenmek zorunda kalacaksınız. Küçük devlet emekli aylığınızı tamamlamak için emeklilik yıllarınız boyunca çalışmanız gerekebilir. Tüm ödemelerinizi yapmak için yeterli paraya ihtiyacınız olduğundan, borçlu iseniz emekliliğe girmek de ertelenebilir veya imkansız olabilir.

 • Bir Vergisiz Tasarruf Hesabı (TFSA) veya bir RRSP veya her ikisini kullanarak düzenli olarak tasarruf etmeye başlayın.
 • Emekliliğinizi planlayın. Ne kadar paraya rahatça emekli olacağınızı belirleyin ve tasarruf etmeye başlayın. Bu para aynı zamanda işinizi kaybederseniz veya başka bir beklenmedik finansal aksilikle karşı karşıya kalırsanız büyük bir yağmurlu gün fonu oluşturur.
 • Yeterli sigortanız olduğundan emin olun. Yanlışlıkla oldu. 4 kişiden 1’i iş yerinde yaralandı. Doğal afetler, evinize kolayca binlerce dolar zarar verebilir. Yaşadığınız yer ve liderlik ettiğiniz yaşam tarzı için yeterli sigortaya sahip olduğunuzdan emin olun.
 • Bir vasiyet yaz ve varlıklarını kimin alacağına ve / veya öldüğünde çocuklarına bakacağına karar ver. Bu, tüm sıkı çalışmalarınızdan kimlerin faydalanacağına karar vermenizi sağlar.

Paradan tasarruf etmenizin 10 yolu

 1. Erken Tasarruf Edin – Ama Başlamak İçin Asla Geç Değil

Bileşik faizin büyüsü nedeniyle, oranlar düşük olsa bile, emeklilik için erken para biriktirmeye başlayan bir insan, daha sonra yaşamda tasarruf etmeye başlayan biri kadar tasarruf etmek zorunda değildir.

İki kişi emeklilik için tasarruf yapmaya karar verirse, ancak biri 21 yaşında, diğeri 31 yaşında başlarsa, 21 yaşında 65 yaşına kadar ayda 100 dolar kazanabilir ve emeklilikleri için 253.000 dolar biriktirebilir (yıllık% 6 getiri oranı varsayarak). Öte yandan, 31 yaşında başlayan kişi, aynı miktarda 65 yaşına sahip olmak için ayda 190 dolar tasarruf etmek zorunda kalacak.

Bu yüzden ikinci kişi, 10 yıl beklemek için ayda iki kat fazla ödeme yapmak zorunda kalacak. Tasarruf etmeye başlamak için hiçbir zaman geç değildir, ancak ne kadar erken başlarsanız, o kadar iyi olursunuz.

Tasarruf yapabileceğiniz yerler

 1. Büyük Mali Kararlar Veya Satın Alma İşlemlerini Yapmadan Önce Ödevinizi Yapın

Birçok insan, bir TV satın almadan önce, bir yatırım satın almadan ya da bir ev satın almadan önce yapacağından daha fazla araştırma yapacak. Onlardan biri olmadığından emin ol. Bir ev satın almak ve emeklilik için tasarruf, çoğu insanın alabileceği en büyük finansal kararlardan ikisi.

 1. Uyku Üzerine – Büyük Finansal Kararlarla Aceleye Alınmayın

Yerinde yapılması gereken önemli finansal kararlar veya büyük alımlar yoktur. Aslında, aceleci bir finansal karar alma konusunda baskı altında olmak, anlaşmanın göründüğü kadar iyi olamayacağının uyarı işaretlerinden biri.

Sabırlıysanız tüm değerli fırsatlar orada başka bir gün olacak. Beklemek ve ucuz bir ders öğrenmek daha iyi, sonra aceleyle bir şey içine acele ve pahalı bir ders öğrenmek daha iyidir.

Büyük kararlarla uyumak için zaman ayırdığınızda, alternatifleri göz önünde bulundurmak, gerçekten bunu yapmanız gerekip gerekmediğini değerlendirmek ve muhtemelen başka görüşler veya bilgiler edinmek için zamanınız olur. Bunlar, büyük bir karar verdiğiniz her zaman yapılacak şeylerdir – ama özellikle finansal kararlar. Tam destek için ise online para yöntemlerini öğrenmelisiniz.

 1. Evli Kalın

Araştırmalar evli insanların daha fazla gelir elde ettiklerini, emeklilikte iki katına sahip olduklarını ve aynı bekar insanların aynı yaşam tarzını yaşamak için ihtiyaç duyduklarından% 25 daha az yaşadıklarını göstermektedir. İstatistiksel olarak konuşursak, evli kalmak paranızın karşılığı için iyidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.