Para Kazandıran 30 Pratik Yöntem

İş Fikirleri Yaratmak… Para kazandıran 30 pratik yöntem sizi bekliyor. İyi bir fikirle gelmek statik bir süreç değildir; Çok fazla deneme yanılma içerir. Fikir üretmenin en iyi yolu sık sık yazmak ve yazmaktır. Her gün zevk alabileceğiniz şeylerin listesini yapın ve bunları yaparken nasıl para kazanabileceğinizi anlamaya çalışın. Yardım etmek için, işte 9’dan 5’e kadar takmaya devam ederken, oluşturmaya başlayabileceğiniz 30 işletme fikrinin bir listesi.

Bu fikirlerin her birinin başlaması çok basittir ve çoğu ilk önce tek bir mülk sahibi olarak yapılabilir (yani başlamak için herhangi bir yasal belge dosyalamak zorunda kalmazsınız; ). Bunların çoğu boş zamanlarınızda evde ve boş alanlarınızda da yapılabilir.

Aşağıda size uygun olan herhangi bir fikir olup olmadığını görün. Hoşunuza giden bir fikir bulursanız, biraz araştırma yapın veya bu alanda nasıl başlayacağınız konusunda bir rehber arayın.

Yan Gelir Getirmek İçin 30 İş Fikri

 1. Otomatik Detaylandırma

Detaylara titiz bir göz atın ve ışıldayan şeyleri temizlemek için sevgi mi? Otomatik detaylandırma muhtemelen sizin için mükemmel bir seçimdir. Temel olarak, sizin işiniz, arabaların içte ve dışta parıldamasını sağlamak – ve birçok kişi bu hizmet için iyi para ödemekten oldukça mutlu.

 1. Bebek Bakımı

Akşamları bedava mı? Çocuklar gibi mi? Bebek bakıcılığı sizin için büyük bir yan iş olabilir. Cuma ve cumartesi geceleri birden fazla çocuğa göz kulak olun, zamanla biraz para kazanabilirsiniz. Ayrıca Finansman için yapılacak pratik yöntemler ile farkınızı ortaya koyun.

 1. Evinizde Bir Oda Kiralayın

Evinizde ekstra alan var mı? Bu ilave yatak odasını bir “oda kahvaltı” odasına dönüştürün. Herhangi bir turist destinasyonunun yakınında yaşıyorsanız, Airbnb veya Co panelsurfing.com adresinden oda kiralayarak elinizi deneyebilirsiniz. Ayrıca, topluluğunuzda ücretli barındırma fırsatları da bulabilirsiniz: Değişim öğrencilerine, yakındaki bir kolej profesörlerini ziyaret etmek veya uzun süreli tedavi gören hastane hastalarına ev sahipliği yapmak için kaydolun.

 1. Bloglama

Yazmaktan hoşlanıyorsanız, tutkulu olduğunuz bir konuyu bulun ve bu konuyu ve konuşmak istediğiniz ilginç bir konuyu kapsayan bir web sitesi başlatın. İhtiyacınız olan tek şey bir bilgisayar, bir süre ve tutarlı bir şekilde yazmak için biraz enerji. Bir hobi olarak başlayabilir ve zamanla bir işe dönüşebilir. Ve blog barındırma ayda 12 dolardan daha az mal olabilir.

 1. Ebay’de Satın Alma Ve Satış

Teknoloji sayesinde, ekstra para karşılığında ürün satın almak ve satmak için her zamankinden daha fazla fırsat var. Bir çok insan yerel ve talebe uygun ürünleri indirimli olarak satın alıyor ve eBay’e kâr amacıyla satıyor.

 1. Kek Ve Kek Pişirme Ve Dekorasyon

Pişirme keyfini ve biraz sanatsal bir dokunuş var? Kekleri nasıl dekore edeceğinizi ve özel etkinlikler için nasıl hazırlayacağınızı öğrenin. Kreasyonlarınızı Craigslist veya yerel komşuluk Facebook sayfanız üzerinden veya yerel çiftçi pazarlarında çevrimiçi olarak satın. Birçok kişi, doğum günü partileri ve özel etkinlikler için özel kekler hazırlamak için başkalarına ödeme yapmaya isteklidir.

 1. Kar Yağışı

Kış aylarında bol kar yağışı olan bir alanda mı yaşıyorsunuz? Eğer öyleyse, kamyonetiniz veya Jeep’iniz için bir pulluk ataşmanına yatırım yaparak kolayca kar temizleme işine başlayabilirsiniz. Eğer daha küçük başlamak istiyorsanız, işinizi yollarda ve yürüyüş yollarında kürek veya kar atma makinesi kullanarak temizleyebilirsiniz.

 1. Köpek Yürüyüşü

Köpek yürüyüş, gündüzleri öldürmek için birkaç saati olan herkes için mükemmel bir iş. Birkaç müşteriniz olduğunda, köpeklerini almanız ve onları uzun sürmesi, onları yorması ve formda tutması için yavaşca yürümesi gerekir. Bonus: Yürüme köpekleri, formda kalmak için arayışınızda size yardımcı olabilir.

 1. Serbest Yazı

Eğer kelimeler konusunda iyiyseniz, bir çalışmayı çevrimiçi freelancer olarak bulabilirsiniz. Çeşitli yayınlar, hikayeler, ürün veya hizmet açıklamaları ve raporlar şeklinde çevrimiçi içeriğe ihtiyaç duyar ve yetenek ve beceriye sahipseniz, kolayca bunları oluşturabilecek kişi olabilirsiniz. Neyse ki, ihtiyacınız olan tek şey başlamak için bir bilgisayar ve internet bağlantısı.

 1. Özel Kıyafetler Oluşturma

İnternet, özel etkinlikler için özel kıyafetler dikebilen ve tasarlayan insanlar için fırsatlar yarattı. Birçok insan, örneğin bebekler için özel doğum günü kıyafetleri yaratma ve onları Etsy veya eBay gibi sitelere satma konusunda başarılı oldular. Çevrimiçi satış yapmanın yanı sıra, bu hizmeti yerel topluluğunuzdaki kişilere de pazarlayabilirsiniz.

 1. Ev Temizliği

Pek çok insan evlerini temizlemekten hoşlanmıyor ve birisinin onlar için işi yapması için makul bir fiyat ödemeye hazır. Bu, özellikle çalışma haftasında boş zamanınız varsa esnek bir şekilde ekstra para kazanmanın harika bir yoludur. Kendiniz için çalışacağınız için genellikle kendi saatlerinizi, şartlarınızı ve ücretinizi seçebilirsiniz.

 1. Evcil Hayvan Oturanları

İnsanlar seyahate çıktıklarında, genellikle evcil hayvanlarında ne olacağından endişe duyuyorlar. İçinde bulunduğunuz yer – evcil hayvanlarını bırakmak için güvenli bir yer olarak sunun ya da evcil hayvanlarıyla ilgilenmek için evlerine gitmeye istekli olun. Birçok durumda, insanlar evcil hayvanlarını profesyonel bir kulübeye göndermekten kaçınmak için nitelikli bir evcil hayvan bakıcısı ödemeye isteklidirler.

 1. Evde Günlük Bakım

Pek çok eyalet, insanların asgari lisans ve evrak işleriyle evde bir günlük bakım başlatmasına izin veriyor. Çocukları seviyorsanız ve evde bolca zaman ve alan varsa, bu, içine girmek için mükemmel bir iştir. İhtiyacınız olan tek şey çocukların oynayabileceği güvenli bir oda, bazı oyuncaklar ve aktiviteler ve çok fazla sabır.

 1. İşletmeler İçin Temizlik Hizmetleri

Pek çok işletme ve sivil kurum, ofislerini ve ortak alanları normal mesai saatleri dışında temizleyebilecek kişilere ihtiyaç duyar. Bazı geceler ve hafta sonları çalışmaya istekliyseniz, bir temizlik tarafı işletmesi kurabilir ve hepsini tek bir dokunuşta düştürebilirsiniz.

 1. Sosyal Medya Uzmanı

Neredeyse herkes bu günlerde Facebook, Twitter ve Pinterest kullanıyor, ancak birçok şirketin insanlara sosyal medya hesaplarını yönetmelerine yardımcı olmak için para ödeyeceklerini biliyor muydunuz? Sosyal medya işlerini bulmak için, sosyal medyada bulunan işletmelerle iletişime geçerek ve Upwork.com gibi siteleri taramak için fırsatlarla başlayabilirsiniz.

 1. Gurme Kurabiye Yapımı

Pişirmeyi seviyorsanız ve elinizi meşhur kurabiye kavanozundan uzak tutabiliyorsanız, gurme çerezleri yapmak, uzun vadeli potansiyeli olan harika bir yan koşuşturmadır. Eşsiz ve lezzetli gurme kurabiye tariflerinin nasıl uygulanacağını öğrenerek başlayın, ardından profesyonel görünümlü ambalajlar oluşturarak ya da satın alarak anlaşmayı imzalayın. Çerezlerinizi çevrimiçi olarak veya yerel topluluğunuzdaki kişilere satabilirsiniz.

 1. Antik Tadilat

Bu, antikalamayı seven insanlar için mükemmel bir yan iş. Yıpranmış antika eşyalarını yanınızda götürün, eski eşyaları şaşırtıcı bir şeye dönüştürmek için gereken zamanı ve özeni gösterin.

 1. Kişisel Şef

Geçenlerde part-time şef olarak oldukça fazla para kazanan bir kadınla tanıştım. Haftada bir kez, birinin evine gidip ailesi için ev yapımı bir yemek hazırlar ve ardından tüm yemekleri ve temizlik işlerini yapardı. Bu, kadının cebine biraz para koyarken aileye birlikte bolca zaman verir. Yemek yapmayı seviyorsanız, bu harika bir fırsat olabilir, ancak müşterileri aramak için çok çaba sarf etmeniz gerekebilir.

 1. Etkinlik Koordinatörü

Aile birleşmeleri ve büyük partiler gibi etkinlikler, çoğu insanın uğraşmak istemediği yoğun çalışmalarla doludur. Planlama ve koordinasyona adım atmanız ve sorumluluğu üstlenmeniz için mükemmel bir yer olabilir. İnternet sayesinde, etkinlik planlama hizmetlerinizi pazarlamak artık hiç olmadığı kadar kolay.

 1. Etkinlik DJ

Sen bir audiophile misin? Mükemmel bir ses sisteminize ve geniş bir müzik seçkisine sahipseniz, çeşitli etkinlikler ve resepsiyonlar için kendinizi bir DJ olarak işe almak için ihtiyacınız olanı zaten aldınız. Bu, öğleden sonraları veya akşamları doldurmak için harika bir yoldur.

 1. Egzersiz Eğitmeni

Birçok spor salonu, bir egzersiz dersi vermeye istekli ve öğretebilecek bir kişi için üyelik ve genellikle biraz daha fazla ticaret yapacak. Ayrıca bir spor salonuna gitmek ve onları evde kişisel bir eğitmen olarak eğitmek istemeyen insanları da bulabilirsiniz. İyi durumdaysanız, bu, biraz ekstra para kazanmak için harika bir fırsattır; ayrıca, bire bir eğitim olanaklarıyla ek gelir sağlar.

 1. Bahçecilik Hizmetleri

Aslında, bunu yapmaya istekli insanları arayan diğerlerinden gelen talepleri aldım, yani talep orada. Basitçe söylemek gerekirse, bazı insanlar bahçelerinde kendileri için bir sebze veya çiçek bahçesi başlatmak için başkalarına para ödemeye isteklidir, böylece tüm ayak işi olmadan ultra taze ürünlere erişebilirler. Yeşil bir başparmak ve bölgenizde iyi yetişen sebzeler hakkında biraz bilginiz varsa, bu başlamak için kolay bir iş olacaktır.

 1. Tamirci Hizmetleri

Temel ev onarımında yetenekli misiniz? İnsanların sizi temel tesisat, küçük bir merdiven basma ve diğer şeyler gibi küçük onarım işleri için arayabileceklerini bilmelerini sağlayın. İnsanların kendilerine yardım etmeleri için başkalarına ödemeye hazır oldukları basit şeylere hayran kalacaksınız.

 1. Yemek Servisi

Yemek yapmayı seviyorsanız, “Blondie” rotasına gidin ve bir ev yemeği işletmesi başlatın. Catering, iyi planlayanları ödüllendirmek için mükemmel bir şekilde tasarlanmış bir işletmedir ve normal çalışma saatleri dışında bir işletme kurmaya çalışıyorsanız, hafta sonları için mükemmel şekilde çalışabilir.

 1. İç Dekorasyon

İç tasarımdan etkilendi mi? Etrafında çok çeşitli iç tasarım malzemeleri var mı? Birçok insan, evlerini dekore etmelerine yardımcı olmak için birilerini işe almaktan çok mutlular ve bu özellikle dergi kalibreli bir stil isteyenler için henüz tasarım için bir göze sahip olmayanlar için geçerli.

 1. Hayvan Bahçesi Atık Temizliği

Banliyö bölgelerindeki birçok insan için, evcil hayvan bahçesinde atıkları temizlemek gerçek bir güçlüktür – biri için iğrenç. Kendileri temizlemek yerine, haftada iki ya da üç kez düzenli olarak yapılması için birini işe alabilirler. Aslında bölgemizde bu tür birkaç hizmet var.

 1. Örme, Tığ İşi Veya Kapitone

Battaniye ve kazak üretme becerisi? Bu tür ürünler için büyük bir pazar var – daha iyisi, genellikle ne zaman olursanız olun boş zamanlarında bunları yapabilirsiniz. Her zaman olduğu gibi, yerel dükkanlar ve Etsy gibi siteler bu tür eşyaları satmak için harika yerlerdir.

 1. Peyzaj Hizmetleri

Çimleri biçmeye ve çalıları ve ağaçları kesmeye istekli misiniz? Birçok insan bu tür hizmetler için para ödemekten oldukça mutludur ve talep kalıcıdır: Doğa sadece büyümeye ve büyümeye ve büyümeye devam eder. Bu, zinde bir yetişkin için harika bir yan iş değil, aynı zamanda bir gencin küçük bir işletmeye başlaması için de harika bir yoldur.

 1. Mobilya Yapımı

Eğer ahşap işleme konusunda ustaysanız ve bazı temel donanıma sahipseniz, iş yapmak için güverte mobilyalarını kullanmak kolaydır. Sadece birkaç parça – testere, matkap, zımpara makinesi – ve ahşapla çalışmak için biraz yaratıcılık ve tutku gerektirir. Araçlara sahipseniz veya yalnızca hobinizi bir işletmeye dönüştürmek istiyorsanız, bu sizin için küçük bir işletme fikri olabilir. Yeni ürünler yaratmanın yanı sıra, mevcut ahşap mobilyalar veya ahşap işleri tamir etmeye de odaklanabilirsiniz.

 1. Yemek Hazırlıkları

Kahvaltı burritoları hakkındaki önceki yazımı hatırlıyor musun? Önceden yemek yapmak, kendiniz için para kazanmak için harika bir yoldur – ancak bunları başkaları için de hazırlayabilir ve markalama için satabilirsiniz. Sekiz güveç hazırlayın, örneğin maliyetlerinizi karşılamak için altı tanesini satabilirsiniz ve aileniz için iki ücretsiz akşam yemeği yiyebilirsiniz (ve belki biraz daha). Bunu, başkalarından emir alarak ve neyi sevdiklerini öğrenerek büyütebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.