WordPress Site Kurma – Ücretsiz

Webmaster, dünyadaki en özel yazılımlardan biridir. Kolay kurulum, kullanımı kolay, ücretsiz WordPress yazılımı, sürekli güncellenen ve yenilenen arayüz ve kullanıcı dostu özellikler daha çok tercih edilmektedir. WordPress site kurma ayrıntılı bilgi ister ve detaylar çok önemlidir.

Türkiye’de hemen hemen her sektörde tutarlı bir tema geliştirici bulma şansına sahip, çünkü temanın kolay kurulumu, modifikasyonu ve yayınlanması konusunda bilgisi olmayan kişilerce oldukça kolay tercih edilir.

WordPress’in tercih edilmesinin nedeni kurulum, kullanım ile ilgili sorulara cevap arayanların çoğunluğu; Sıkça sorulan sorular, WordPress ile bir site nasıl kurulur, adımlar nelerdir, nereden başlamalıyız. Web tasarım ajanslarına bağlanmadan ücretsiz bir web sitesi kurabilecek, dilediğiniz gibi güncelleyebilecek, yönetiminizin olduğu bir web sitesine sahip olacaksınız.

Blog veya Kişisel Web Sitesi oluşturarak paylaşmak istediğiniz deneyimlerinizi ve bilgilerinizi paylaşabileceğiniz bir site oluşturabileceksiniz. Haber sitesi, portal sitesi, film sitesi, diğer tüm web sitelerini kurabileceksiniz.

Kurumsal bir web sitesi hazırlamak isteyenler, hazırladıkları sitede firmalarını, ürünlerini ve hizmetlerini tanıtabilecekler.

Şimdi Bir Web Sitesi Nasıl Kurulur Adım Adım Devam edelim.

Web Siteniz İçin Alan Adı Sorgulama

Etki alanı, web sitenizin İnternetteki kimliğidir. Web sitemizin adı ve adresi budur. Bu ad ve adres olmadan ziyaretçiler web sitenize erişemez.

Web sitemizi kurmak için yapılacak ilk şey Domain’i satın almak. Alan adının kayıtlı olup olmadığını kontrol etmeliyiz, alan adımızın kullanımda olup olmadığını sorgulayan kişi olacaktır. Sorgu sonucu kullanılmayan com, net gibi birçok alan adından alan adı uzantısı alabilirsiniz. Size Adiscil.net tavsiye edebilirim.

Etki alanı adını satın aldıysanız, etki alanı adınızı web siteniz için kullanacağınız barındırma paketinize yönlendirmeniz gerekir.

Hosting Hizmeti Seçimi

Sunucu Paylaşımı veya Hosting Paketi Seçimi

Sınırsız web barındırma, Servis paketi sizin için sunucu trafiğini paylaşan trafik, disk alanı, e-posta gibi birçok alan adının sınırlandırılmaması gibi tek bir sunucu paketi barındırabilir. Bu şekilde, her etki alanı için farklı bir barındırma paketi satın almanız gerekmez.

Herhangi bir sorunuz varsa, size Türkçe canlı destek ve Bilet desteği sağlayacağız.

Barındırma hizmetinizdeki kontrol paneli Cpanel, tüm alan adlarınızı ve e-posta yönetiminizi tek bir panelden Türkçe seçeneği ile kontrol edebilirsiniz. Cpanel kurulumu, hosting paketinizi aldıktan sonra mail ile otomatik olarak yüklenir. Cpanel’e girerek, bir sonraki adıma, site kurulumuna geçebiliriz.

WordPress WebSitesi Kurulumu

Bir web sitesi oluşturmak için ücretli programları açmanıza gerek yok, çünkü wordpress ücretsiz bir yazılımdır. Web sitenizi WordPress kurulumu ile hazırlayabilirsiniz.

WordPress; tüm dünyada bir site açmak için en yaygın kullanılan yazılım sistemidir.

Türkiye’de pek çok popüler web sitesi WordPress kullanılarak hazırlanmıştır. WordPress, bir blog sitesinin kurulumundan farklı WordPress temalarına sahip her türlü siteyi açmak için kullanılabilir.

WordPress kurulumunuzu şirketler üzerinden sunucu paylaşımını satın alarak yaparsanız, Hızlı Kurulum’u kullanarak teknik bilgiye ihtiyaç duymadan hızlı, kolay ve birkaç adımda yapabilirsiniz, ya da WordPress’i indirebilir, FTP’den dosya yükleyebilir ve oluşturabilirsiniz. kurulum yapmak zorunda kalmadan veritabanı. .

WordPress Web Sitesi Yönetim Panelini Kullanma

WordPress yüklendikten sonra WordPress yönetici paneline giriş yapın. WordPress admin paneli birçok menüden oluşur. Ayarlarımızı bu menülerle yapabilir, kullanıcılar ekleyebilir, WordPress eklentilerini yönetebilir, resimlerimizi yükleyebilir, yüklediğimiz temaları düzenleyebilir, makalelerimizi ve sayfalarımızı oluşturabiliriz.

WordPress Eklentileri

WordPress eklentileri, web sitenizdeki görselliğinizi ve diğer işlevlerinizi artıran en önemli yardımcı yazılımdır. Eklentilerle birçok şey yapabilir ve web sitenizi geliştirmek için yapmak istediğiniz her şey için eklentiler bulabilirsiniz.

WordPress Eklentileri ile neler yapılabilir ve bu kısa başlıklarla neler yapılabilir.

WordPress Yazı Tipi Eklentileri içeren metin editörü, kategori sıralaması, benzer makaleler ve kısa kodları kolayca ekleyebilirsiniz.

WordPress SEO Eklentileri ile SEO uygulamaları (emtia, anahtar kelimeler, site haritası, kırıntı) yapımı, Google Analytics izleme, site hızı artı yapabilirsiniz

WordPress Tema Eklentileri ile web sitenizde kullanım kolaylığı ve estetik görselliği sağlayacak galeri eklentisi, slider eklentisi, mobil tema, popüler makaleler, iletişim eklentisi ve üyelik eklentisini bulacaksınız.

WordPress Güvenlik Eklentileri ile sitenizi yedekleyebilir, veritabanınızı temizleyebilir, IP’yi engeller ve tehditlere karşı antivirüs taraması yaparsınız.

WordPress eklentilerini kurmak, etkinleştirmek ve doğru bir şekilde ayarlamak çok önemlidir. Sitenizin türüne bağlı olarak farklı eklentilere ihtiyacınız olabilir.

Örneğin; E-ticaret sitenizde kullanılabilecek WP-eCommerce veya WooCommerce eklentisinin bir güzellik sitesinde kullanılması gerekmez. Bir forum siteniz varsa, burada kullanabileceğiniz en önemli eklentiler bbpress’tir.

WordPress Eklentileri ile istediğiniz gibi bir site kurmak yeterli değil. WordPress Temaları ile sitenizin görünümünü değiştirebilir, tasarımda değişiklik yapabilirsiniz.

Web Sitenizde Kullanılacak WordPress Temaları

Web sitenizin kullanım amacına uygun WordPPress Temaları’ndan seçtiğiniz WordPress Türkçe WordPress Temasını birçok farklı görünümde kurmanız gerekiyor.

WordPress tema varyasyonlarını inceleyelim.

WordPress Blog Teması: Blog Web Sitesi ile çeşitli konularda yazabilir ve yayınlayabilirsiniz.

WordPress Haber Teması: Haber siteleri yerel gazete sitelerinizi hazırlayabilir.

wordpress kurumsal teması: Şirketinizi, hizmetlerinizi ve ürünlerinizi tanıtın.

wordpress e ticaret teması: WP-eCommerce veya WooCommerce eklentisiyle uyumlu olmalıdır.

wordpress kişisel teması: Hobilerinizi, gezilerinizi ve deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

wordpress serisi – film teması: Film ve dizi gösterimleri yapabileceğiniz siteler oluşturabilirsiniz.

WordPress Video Teması: Farklı video gösterimleri yapabileceğiniz çeşitli video görüntüleri veya siteler oluşturabilirsiniz.

wordpress portalı teması: Birçok kategori oluşturabilir ve farklı konular (teknoloji, moda, sağlık) hakkında konuşurken bunları birlikte sunabilirsiniz.

WordPress Emlak Teması: Kiralık ve satılık evler tanıtabileceğiniz emlak şirketi siteleri hazırlayabilirsiniz.

wordpress dernek teması: Sitenizde reklam verebilirsiniz.

WordPress oyun teması: Oyun sitesi kurarak oyun oynayabilirsiniz.

wordpress forum teması: bbpress eklentisini kullanarak bir forum açabilirsiniz.

WordPress teknolojisi teması: Yazılım ve teknoloji ürünleri, makaleleri paylaştığınız siteleri oluşturabilir.

wordpress reklam teması: Bu, sitenize reklam vermek isteyen kişilerin üye olarak reklam ekleyebilecekleri bir web sitesidir.

wordpress ürün tanıtım teması: Bir veya birkaç çeşit ürünü (LR gibi) tanıtabilir veya satabilirsiniz.

wordpress inşaat teması: Eğer bir inşaat firmasıysanız, firmanızı ve inşaat projelerinizi sergileyebileceğiniz bir web sitesi kurabilirsiniz.

Şimdiye kadar anlatımlarınızdan, web siteniz için ne yapmanız gerektiğini öğrendiniz. Etki alanı ve barındırma ile başladınız.

WordPress kurulumunuzu yaptınız veya barındırma şirketinizi yaptınız. Yönetici panelinin kontrolü sizde. Web sitenizin kategorisi için gerekli olabilecek wordpress eklentilerini yüklediniz. WordPress temanızı seçtiniz ve yüklediniz.

Web tasarımı, SEO uyumlu, kendiniz yönetebilir ve wordpress web sitesinin güncellemelerini takip ederek çok az bir ücret karşılığında sadece domain + hosting ücretlerini ödeyebilirsiniz. Elbette, burada ücretsiz wordpress temalarını kullanma maliyetinizi düşürdünüz. Etkileşimli, lisanslı ve güncel etkileşimli temalar kullanmak istiyorsanız, maliyetinize biraz daha fazlasını ekleyeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.